28-02-2024 Miércoles, II semana - cuaresma
Bizkeliza 5 Lehenengo Orrialdea 5 Izendapen eta kargu barriak datorren kurtsorako
29.06.2023

Izendapen eta kargu barriak datorren kurtsorako

Irailetik aurrera, hainbat abadek, diakonok eta ordaindutako pastoral mandatua daben laikok izendapen eta kargu barria izango dau. Gotzain Kontseiluak dagokien alkarteei jakitera emon ondoren, komunikabideetarako sailak horreen barri emoten dau jentaurrean:

Honako honen bitartez, pastoral mandatuan edo karguan aldaketa dakarren izendapenak aurkeztuko dira. Irailean, 2023-2024 kurtsoaren hasieran gauzatuko dira:

I. BIKARITZA

BARAKALDO eta ERREKARTE Pastoral Barrutiak

Jose Alberto Güemes, pastoral moderatzaile PB bietan.

Eduardo Loshoa, PB bietarako abadeen taldeko kide.

Aitor Esteban, PB bietarako abadeen taldeko kide.

MEATZE-INGURUA PB 

Roland Mpia, ekipo ministerialeko kide.  

Fran Albala, ekipo ministerialeko kide, familia eta helduak saileko arduradun.

II. BIKARITZA

GARBEALDE PB

 Nestor Diaz, ekipo ministerialeko kide.  

ALEN 

Dieumercí Pakasa, abadeen taldeko kide.  

III. BIKARITZA

TORRE – URIZAR PB

Alex Andreu, pastoral moderatzaile.

Jobish Kuriakose, C.M.F. abadeen taldeko kide.

Josu Jimenez, C.M.F. abadeen taldeko kide.

AUTONOMIA – INDAUTXU PB

David Urdaneta, abadeen taldeko kide.

Gonzalo Eguia, ekipo ministerialeko kide.

ABANDO – ALBIA  

Aitor Solabarrieta, Abandoko San Bizente Martiria eta Xabierko San Frantzisko parrokietako laguntzaile. 

Julito Santiago Halili, O.S.A. Mendiko San Jose parrokiako parroko.

IV. BIKARITZA

GALDAKAO PB

 Jovaisa Herran, pastoral moderatzaile.

Jose Ramon Navarro, laguntzaile. 

SAN MIGUEL – OROZKO PB

Roberto Casas, ekipo ministerialeko kide.

Iratxe Aguirre, ekipo ministerialeko kide Fede-zabalkunde eta Katekesirako.

Izaskun Larrea, ekipo ministerialeko kide Fede-zabalkunde eta Katekesirako.

ARRATIA PB

Carlos Olabarri, pastoral moderatzaile.

TABIRA PB

Jose Maria Beriain, abadeen taldeko laguntzaile. 

Abdon Rodriguez (diakonoa), ekipo ministerialeko kide Urkiolako santutegiko arreta espiritualerako.

Conchi MarcosFelix Moreno senar-emazteak, ekipo ministerialeko kide Urkiolako santutegiko arreta espiritualerako.

V. BIKARITZA

LEA – ARTIBAI 

Javier Etxebarría, abadeen taldeko kide eta Ondarroako Andra Mari parrokiako parroko.  

GERNIKALDEA PB

Carmen Ortega, ekipo ministerialeko kide Fede-zabalkunde eta Katekesirako.

VI. BIKARITZA

LEIOA PB

Felix Alonso, laguntzaile.

MUNGIALDEA 

Roberto Jauregibeitia, Mungia eta Laukarizeko parroko.

URIBE-KOSTA

Mikel Martínez, abadeen taldeko kide.  

VII. BIKARITZA

 SAN INAZIO PB 

 David Garrido, abadeen taldeko kide.

SANTUTXU PB 

Jose Ramon Mendiola, pastoral moderatzaile.

FEDE-ZABALKUNDE ETA KATEKESIRAKO ORDEZKARITZA

Esther Crespo, taldeko kide.

Maite Morezuelas, familia eta helduen saileko kide.

María Manrique, ume eta gazteen saileko kide.

Manu Basanta, ume eta gazteen saileko kide.

KARIDADE ETA ZUZENTASUNERAKO ORDEZKARITZA

Roberto Vidal, osoko ekologiarako batzordeko kide eta kartzela pastoraltzarako arduradun.

Marisa Arias, Ospitaleetako Arreta Erlijioso eta Espiritualerako Zerbitzuko kide. 

Dieumercí Pakasa, Ospitaleetako Arreta Erlijioso eta Espiritualerako Zerbitzuko laguntzaile. 

ELEIZBARRUTIKO TEOLOGIA ETA PASTORALTZA INSTITUTUA

Esther Crespo, taldeko kide.

Luis Mari Vega, taldeko kide.

BEGOÑAKO ANDRA MARI UNIBERTSITATE ESKOLA (BAM)

Galo Bilbao, BAMen “nortasun ebanjelizatzailea” egitasmoaren koordinatzailea.

MINISTERIO ORDENATURAKO IDAZKARITZA

Carlos Olabarri, zuzendari.

EKINTZA KATOLIKOKO MOBIMENTUAK

HOAC

Jorge Torralbo, Eleizbarrutiko presidente.

EKO – ACG

Bruno Bonnet, Eleizbarrutiko presidente.

Javier García, Eleizbarrutiko kontsiliario.

Urkiola